Rower, który wytrzyma wiele

Zazwyczaj myśląc o rowerach, w głowie pojawia się nam obraz najprostszego w budowie roweru górskiego, a coraz częściej także obraz roweru miejskiego. Nie myślimy jednak zbyt często o rowerach bardziej specjalistycznych. Rower kolarski to prawie fanaberia, natomiast bardziej masywne modele, które zaprojektowane są do wyczynowej jazdy widziane są jako ciekawy folklor. Tematyka jest jednak bardzo ciekawa, jeżeliby się w nią wgłębić. Najlepiej można zrobić to na przykładzie roweru mtb- specyficznego rodzaju rowerów stworzonych do jazdy w niepewnych warunkach.

Budowa roweru mtb

Męskie oraz damskie rowery mtb wyglądają bardzo podobnie. Są to rowery dosyć ciężkie, z dużą i masywną ramą, co zapewnia stabilność. Uwagę większości ludzi na pewno zwrócą koła, które najczęściej są bardzo wyeksponowane, także za sprawą dużych i grubych opon. W rowerze na pewno będą tez dobrze widoczne amortyzatory, które w tej wersji grają naprawdę dużą rolę. Rowery MTB są bowiem stworzone do jazdy, gdzie podłoże może być bardzo zróżnicowanie. Często będzie wykonywała się różnego rodzaju podskoki czy podobne czynności, a wiadomo że w takich warunkach potrzebne są także dobre hamulce.

Dlaczego warto?

Rower taki daje bardzo dużo możliwości. Jazda ekstremalna może wydawać się z początku niebezpieczna, jednak tak naprawdę jest to bardzo ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Posiadając rower mtb można spróbować czegoś całkowicie nowego, co bardzo często przeradza się w pasję, która wcale nie musi być taka niebezpieczna.