Odzież dziecięca – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Gdy czekamy na narodziny dziecka, to kompletujemy różne elementy wyprawki. Jednym z takich elementów jest odzież dziecięca. Na pierwszy rzut oka wszystkie ubrana są piękne, a nasz dzidziuś będzie w nich wyglądał wręcz cudownie. Jednak ubrania nie oceniamy jedynie po wyglądzie. Musimy się bardziej zagłębić w temat jakim jest odzież dziecięca.

Jaki jest skład materiałowy?

W odzieży dziecięcej zdecydowanie najważniejszy jest skład materiałowy ubranek. Gdy przeczytamy dokładnie informacje znajdujące się na metce zaoszczędzimy sobie oraz także maluszkowi bardzo dużo wpadek. Jaki zatem powinien być skład ubranek? Jak najbardziej prosty. Najlepsze są ubrana niemowlęce wykonane z czystej bawełny. Odzież powinna mieć jak najmniejszą ilość domieszek innych tworzyw. Ubranka niemowlęce uszyte z bawełny są w pełni bezpieczne dla dziecka. Nie powinny one powodować podrażnień oraz także alergii. Maluszek na to jest szczególnie narażony w letniej porze, gdy skóra malucha się nieco mocniej poci. Dla maluszków wyjątkowo wrażliwych warto poszukać takiej niemowlęcej odzieży, która jest wykonana z bawełny organicznej czy też bawełny bambusowej. Ubranka niemowlęce z bambusa oraz organicznej bawełny będą znacznie lepiej chroniły skórę dziecka przed podrażnieniami.

Zwróć uwagę na dodatki

Widząc piękne oraz kolorowe ubranka bardzo często się nie zastawiamy na tym czy wszystkie dodatki użyte do produkcji, naszywki czy też nadruki są w pełni bezpieczne. Zwracamy najczęściej uwagę na całokształt. Musimy uwierzyć, że dodatki mają ogromny wpływ. Po pierwsze ubranko niemowlęce powinno być zapinane na bezniklowe oraz antyalergiczne napy. Napy to są zatrzaskowe guziczki, które mają po środku kółeczko. Są w rozpinaniu bardzo wygodne, jak i także w zapinaniu. Jednak powinny być także bezpieczne w kontakcie ze skórą naszego dziecka.

Naszym zadaniem jest znaleźć takie ubrania, których nadruki się nie będą lepiły, kruszyły, ani też podrażniały skóry delikatnej. Najłatwiej będzie jeśli zapytamy sprzedawcę o rodzaj nadruku na danym ubranku. Polecane oraz bezpieczne do zdobienia ubranek dla dzieci są wodne nadruki czy też nadruki wodną farbą. Widząc przepiękne ubranka z dodatkami kolorowymi w postaci koralików, guziczków oraz wystających aplikacji – zastanówmy się, czy piękne aplikacje nie będą naszego dziecka w żadnym stopniu uwierały.

Jak widzimy na załączonym jest mnóstwo rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę przy zakupie ubranek dla dziecka.