Bagażnik samochodowy na holowniczy hak

Platforma rowerowa jest zdecydowanie wygodnym najbardziej oraz także komfortowym rozwiązaniem dla każdego z nas. Pozwala na przewożenie od jednego do czterech towerów. Są one montowane w sposób stabilny w szynach specjalnych na haku holowniczym, który montowany jest za samochodem.

Jakimi zaletami może się pochwalić bagażnik samochodowy na hak holowniczy? Na pewno możemy liczyć na zmniejszony opór powietrza (w porównaniu z rowerowym bagażnikiem montowanym na dachu). Co więcej jest to komfort podczas montażu. Rowery jedynie należy umieścić co nieco nad ziemią i zamocować na specjalnej szynie. Co po niektóre platformy są wyposażone także w najazdowe rampy lub też windy.

W bagażniku samochodowym tego rodzaju mamy możliwość przewożenia elektrycznych rowerów (w przypadku niektórych, platform dedykowanych). Mamy także zagwarantowane bezpieczeństwo. Platformy są wyposażone w oświetlenie oraz miejsce do montażu specjalnej trzeciej rejestracyjnej tablicy.

Mamy także do czynienia z uniwersalnością. Mamy możliwość montażu platformy jedynie od obecności holowniczego haka – przy zmianie samochodu platforma będzie zatem nam dalej służyć.

Powiedzmy także o składaniu. Część rowerowych platform ma możliwość złożenia  w pół celem samej optymalizacji przechowywania.

Jedyną wadą rowerowej platformy jest jej dużo wyższa cena w porównaniu do innych typów bagażnika. Pamiętajmy także, że jeśli będziemy w przyszłości przewozić więcej rowerów niż dwa, lepiej się zapatrzyć od razu w platformę na trzy lub cztery rowery lub się upewnić, że platformę będziemy mogli później rozbudować o dodatkowe miejsca na rowery. Większość platform na dwa rowery niestety nie można rozbudować. Wybierzmy odpowiedni bagażnik samochodowy.