Sejfy Wrocław – serwis, kto jest uprawniony?

Sejfy tak jak każde inne urządzenie mechaniczne, czy elektroniczne wymaga okresowych przeglądów, a czasem i regulacji. Najważniejsze jest to, by zlecając prace serwisowe po zakupie sprawdzić, czy firma ma zaświadczenie o wpisie na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego. Wydaje je Policja.

Zaświadczenie takie wskazuje, że pracownik jest uprawniony do instalowania i naprawy systemów alarmowych i zabezpieczających zarówno ludzi jak ich dobytek. Osoba legitymująca się takim dokumentem może montować urządzenia i systemy alarmowe jak i urządzenia i środki mechanicznego zabezpieczenia. Dodatkowo oprócz uprawnień do montażu może także je konserwować, naprawiać jak i awaryjnie otwierać.

Sejfy Wrocław – montaż po zakupie

Po zakupie sejfu zadbajmy zatem o to, by mieć do kogo się zwrócić o jego przegląd i serwisowanie. A co z montażem? Przecież sejfy to nie meble, które można poskładać i postawić.

Montaż sejfu wydaje się banalny. Ale czy zadałeś sobie pytanie, czy sam zamontujesz go tak, by osoba nieuprawniona po prostu tak samo Latów jak Ty go zamontowałeś nie zabrała go bez problemu wraz z zawartością?

Teoretycznie jeśli zamontujesz sejf prawidłowo to osoba chcąca go wynieść odpuści, bo pamiętajmy, że działa szybko i nie będzie zabierała sobie czasu na walkę z jego mocowaniem. Z reguły producent dostarcza wraz z sejfem kotwy i śruby. Więc cała praca polega na ustawieniu sejfu w miejscu docelowym, naznaczenie miejsc w podłodze ( najczęściej stosowany montaż ), a potem po tymczasowym odsunięciu sejfu nawiercenie otworów i mocowanie kotw. Pozostaje tylko ponownie przesunąć sejf i mocno dokręcić śruby.

Ważna zasada. Nawet najcięższy sejf można bez problemu wynieść, skoro się go wniosło. Zatem bardzo dobrze zastosować niestandardowe zabezpieczenia, które nieco zbiją z tropu włamywaczy. O szczegóły pytaj w sklepie, przed zakupem i pamiętaj, że nie każdy sejf można montować do ściany, bo np. ma do tego celu otwory jedynie w podłodze. Sejfy Wrocław